Latest SPAMs, SCAMs and Hoaxes

Alerts, tips and advice about latest SPAM and hoax messages. A database of latest SPAMs, SCAMs, Hoaxes, Junk e-mails, PHISHING attacks, phishing scams, bogus virus or worm warnings, internet scams, urban legends in circulation. Let’s make the web more safer, pleasant and productive environment.

>>>> Following is a new type of SPAM in Turkish!

Its English translation is also given below.

============================================---------- Forwarded message ----------
From: Saglik <IEOFV@xxxdeewmatqbb.info>
Date: 2011/2/16
Subject: Mehmet özün önerdiği acai meyvesi türkiyede
To:


Acai Berry Zayıflama Hapı, New York Amerika'da üretilip, yüksek miktarda antioksidan içeren bir gıda takviyesidir.

Eğer zinde ve sağlıklı forma girmek istiyorsanız İnanın bunu yapmanın yolu çok kolay.
1- Tokluk hissinizi desteklemeye ,
2- Bağırsak hareketlerinizi düzenlemeye,
3- Vücudun yağ alımını azaltmaya,
Yardımcı gıda takviyesidir.

Acai Berry Zayıflama KapsülüAcai Berry zayıflama hapı ile 1 ay gibi kısa sürede fazla kilolarınızı verebilir, herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz... Klinik olarak A.B.D ve AB ülkelerinde bir çok başarısıyla adından söz ettirmiştir. Ve hepsinden önemlisi olan asıl sorunumuz kilo vermemize rağmen verdiğimiz kiloları geri alma probleminin yaşanmaması Acai Berry zayıflama hapını tercih etme sebebinin başında yer almasını sağlamıştır.

Acai Berry' nin zengin besinsel bileşimi ve vücuda enerji verici özelliği olmasından Brezilyalılar yorgunluklarını gidermek amacıyla gün içerisinde sıklıkla Acai suyunu tercih etmektedirler. Brezilyalıların şişman olmamasının en önemli sebebi Acai çileği olarak gösterilmektedir.


Acai Berry Zayıflama Hapı Hollywoodn#39u Büyük Ölçüde Etkisi Altına Alıyor. Hollywood ünlüleri de Acai kullanıyor

Acai İzin Belgeleri

Amerika ve Avrupa'nın 1 numaralı SUPERFOOD'u olarak adlandırılan Acai Berry Zayıflama Hapı artık Türkiye'de !!!

Acai Berry zayıflama hapı son yıllarda dünyaca ünlü sporcular, yıldızlar ve sağlık bilinci olan kişilerce yaygın olarak kullanılan gıda takviyesidir. Amerika'da da satışı yapılan, büyük talep gören ve etkisini adından söz ettirerek kanıtlanmış olan acai, Birçok uzman doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. Amerika'da Dr. Mehmet Öz' ün de katıldığı Oprah şovunda gençleştirici ve vücudu forma kavuşturucu etkisinden övgüyle bahsedilen Acai Berry Zayıflama Hapı dünyada binlerce kişinin sağlıklı ve zinde bir vücuda kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Acai Berry Zayıflama Hapı enerji verip kişiyi zinde tutmaya yardımcı olur. Sindirim ve dolaşım sisteminin düzenlenmesine yardımcı olarak, metabolizmanızın çalışma hızını arttıracaktır. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirici ve kan dolaşımını düzene sokması ile ilgili BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR yapılmaktadır. Florida Üniversitesi, acai böğürtlenlerinin lösemili hücrelerin yüzde 86'sını yok ettiğini ortaya koymuştur. Bu sayede ACAİ, özellikle Amerikalı bilim adamlarınca dünyanın en sağlıklı meyvesi olarak tanımlanmaktadır.

ACAİ BERRY ZAYIFLAMA HAPI ile Bu Heyecanı Yaşamaya Hazır Olun !

Dünya Acai Berry Zayıflama Hapını konuşuyor ve kullanıyor. Milyonlarca kişinin zayıflama ve forma girmek için kullandığı Acai Berry zayıflama hapı adeta bir çılgınlık haline gelmiş gibi duruyor. Kendi küçücük olmasına rağmen size kattığı birçok şey görünüyor. Siz de ideal vücut ölçülerine sahip olmak mı istiyorsunuz? Acai Berry zayıflama hapı size bu konuda yardımcı olacaktır.

Acai Berry zayıflama hapını diğer bir özelliği zengin posa kaynağı olmasıdır. Acai Berry zayıflama hapını bu yönüyle , bireylerin gün boyu, tokluk hissetmelerine yardımcı olarak, ara öğünlerde atıştırma isteği ve gece yemelerine engel olabilecek niteliktedir. Acai Berry zayıflama hapı içerdiği yağ asitleri ve amino asit bileşimiyle de kişide yağ yakımını ve kas gelişimine destek sağlayabilmektedir.

 
Detaylı bilgi ve sipariş için : www.Acai.com.tr
Sipariş İçin Tel: 0212 253 23 72


=================================================

>>>>> Turkish to English translationSubject:  Friends recommended the acai berry essence turkey


Acai Berry Weight Loss pill, manufactured in New York in America, a food supplement that contains high amounts of antioxidants.

Believe me, if you want to get into form, fit and healthy way to do this very easily.
1 - to support your sense of satiety,
2 - regulation of bowel movements,
3 - the body to reduce fat intake,
Supporting food supplement.

Acai Berry Weight Loss KapsülüAcai slimming pills with the weight of more than 1 month may give such a short period of time, everybody can leave people like yourself ... Clinically, the U.S. and EU countries, has mentioned the name of a very success. And above all, even though the main problem is we lose weight lose weight slimming pills Acai Berry avoid the problem of the recovery to take place at the beginning has the reason to prefer.

Acai Berry 's feature-rich nutritional composition and body energizing Acai juice frequently throughout the day to address the fact that Brazilians prefer to exhaustion. Brazilians, the most important reason for the lack of fat as shown in acai berries.


Substantial weight loss pill Acai Berry Hollywood # 39U Gold Takes Effect. Hollywood celebrities are using the Acai

Acai Permits

Acai Berry named # 1 in America and Europe SUPERFOOD'u Slimming pill is now in Turkey!

Acai berry weight loss pill in recent years, the world-famous athletes, the stars and the health-conscious food supplements are used widely by people. Sold in America, the talk of big demand and the impact of the Acai ettirerek proven, many experts are recommended by doctors. Dr. Mehmet Oz 's Oprah show with the participation of high praise from the body and rejuvenating effects of acai berry weight loss pill kavuşturucu the form of thousands of people around the world helps to ensuring a healthy and energetic body.

Acai berry weight loss pill helps to keep energy and vigorous person. Regulation of the digestive and circulatory system, helping to increase the operating speed of your metabolism. At the same time strengthening the immune system and blood circulation system bites are related to the SCIENTIFIC RESEARCH. University of Florida, had destroyed 86 percent of leukemia cells showed that acai berries. In this way, acai, especially by American scientists is described as the world's most healthy fruits.

Slimming pills with acai BERRY Ready to living this the most exciting!

Slimming World the Acai Berry is talking and using the pill. Acai Berry is weight loss and a form used by millions of people to enter the slimming pill seems to have become almost a frenzy. Despite the many things that it adds to your own little looks. Do you want to have an ideal body size? Acai berry weight loss pill will help you with this.

Another feature of slimming pills acai berry is a rich source of dietary fiber. Acai berry weight loss pills in this respect, the individuals all day, help them to feel satiety, the desire to snack between meals and at night a position that may interfere with eating. Acai berry contains fatty acids and amino acid composition of weight loss pill fat burning and muscle development in the person can provide support.

 
For more information and to order: www.Acai.com.tr
To Order Tel: 0212 253 23 72

0 Responses to “[SPAM] Mehmet özün önerdiği acai meyvesi türkiyede (Friends recommended the acai berry essence turkey)”

Post a CommentLinks to this post

Create a Link

Bookmark and Share
XMLPowered by Blogger
Latest SPAMs, SCAMs and Hoaxes | 2009-2017


Learn How to Identify a SPAM or Hoax message | More SPAM/Hoax Information at: HoaxBusters.org

 

Except where otherwise noted, this work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 License.